F
FINK - Resurgam
Tego albumu
prawdopodobnie nie spodziewał się żaden z fanów FINKa. Po wydaniu przez
brytyjskie trio zaledwie siedem miesięcy wcześniej „Fink’s Sunday Night Blues
Club Vol. 1” (przywołującej tradycję bluesowego grania) i wyczerpującej trasie
promującej płytę już po czterech dniach od powrotu narodził się pomysł na
kolejne wydawnictwo.
Odpoczywając po powrocie z
koncertów wokalista i kompozytor Fin Greenall, zainspirowany łacińskim napisem
na ścianie kościoła w swoim rodzinnym mieście w Kornwalii napisał „Resurgam”,
który stał się motywem przewodnim i utworem tytułowym nowego albumu. W ciągu
kolejnych dwóch miesięcy powstało jeszcze dziewięć nowych kompozycji,
utrzymanych w stylistyce znanej i lubianej przez sympatyków zespołu.
Pod względem muzycznym są one zwiewne,
przyjemne i hipnotyzujące. Album ma swój charakterystyczny
melancholijno - nostalgiczny klimat. W porównaniu do wcześniejszych wydawnictw
pojawia się tu więcej brzmień klawiszowych, które przepięknie ubarwiają
gitarową podstawę utworów. Nadal jednak w przewadze słyszymy gitarę akustyczną,
delikatne uderzenia basu oraz ciekawe rozwiązania perkusyjne.